Pan Młody

Kto powiedział , że mężczyźni mają łatwiej ? Ubiór Pana Młodego jest tak samo ważny jak i Panny Młodej .

I chodź cały „świat „ kręci się wokół sukni ślubnej a mężczyźni zazwyczaj potrzebują o wiele mniej czasu w męskich atelier, to jest kilka ważnych rzeczy o  których nie tylko Pan Młody, ale i każdy elegancki mężczyzna pamiętać powinien .

Strój Pana Młodego jak i gości świadczy o wyniosłości tego dnia i nawet jeśli jest to ślub w plenerze a nie w kościele , wesele jest boho a nie glamour to ubiór zawsze musi być dostosowany.

No więc jak to jest ze strojem Pana Młodego ? Tu mamy parę zasad , które warto przestrzegać by nie zaliczyć modowej „wpadki „.

W zależności od rodzaju ślubu, wesela, miejsca ale i pory dnia – do wyboru mamy garnitury, smokingi i fraki .

Najpopularniejszy jest oczywiście garnitur . Wybierając go pamiętajmy by wziąć pod uwagę jego jakość , fason, rodzaj materiału i oczywiście kolor. I choć czym ciemniejszy kolor tym strój robi się bardziej formalny / wg. Protokołu dyplomatycznego / to na ślub nie ubieramy CZERNI.

Do wyboru mamy garnitury jedno i dwurzędowe.

Jednorzędowe nosi się z kamizelką lub bez i pasuje dla wszystkich. Natomiast przy dwurzędowych pamiętajmy, że poszerzają sylwetkę i nie nosi się do nich kamizelek.

Koszula – ja preferuję  biel jako klasyczną elegancję. Niektórzy  Panowie dobierają  koszule w pastelowych kolorach, np. jasny błękit  czy lekko kremowy do brązowych garniturów – co oczywiście  nie jest faux pas . Powinna być dobrana fasonem, kolorem i fakturą. Mankiety koszuli na spinki / spinki okolicznościowe mogą być super prezentem od Panny Młodej /.Mankiety powinny być dłuższe od rękawów marynarki, jednak nie powinny wystawać więcej niż dwa centymetry. Pamiętajmy o drugiej koszuli na zmianę.

Krawat – jednokolorowy lub z delikatną strukturą poproszę ???? Zdradzę Wam mały trik jak sprawdzić odpowiednią długość krawatu – przyłóż jeden koniec rozłożonego krawatu do dolnej wargi , drugi koniec powinien dotykać ziemi – jeśli tak jest to masz pewność że będzie można go odpowiednio zawiązać / po zawiązaniu węzła część węższa powinna być krótsza o części szerszej /. Dobrze zawiązany krawat powinien sięgać do paska spodni. Jeśli decydujesz się na muszkę to pamiętaj , że musi  być wiązana  / nie na gumce lub zapinana na guziki /. Kolor czarny muszki zarezerwowany jest dla smokingów a biały dla fraków.

Butonierka – jeśli w klapie marynarki mamy przecięcie, wkładamy tam specjalnie skomponowany „bukiecik” lub pojedynczy kwiat , łodygę chowamy pod klapę.

Poszetka . To nic innego jak ozdobna chusteczka / tu zwracam uwagę na „ ozdobna” ???? / .Nosi się ją do wszystkich ubrań o charakterze uroczystym . O ile do smokingu czy fraka włożona jest swobodnie to przy garniturze powinna być ładnie złożona i nie wystawać więcej niż centymetr. Pan Młody powinien wybrać biały kolor poszetki.

Spodnie powinny być dopasowane, o długości kończącej się w połowie obcasa.

Buty – czym prostsze tym bardziej eleganckie . Sznurowane, gładkie, bez ozdobnych klamer, na cienkiej podeszwie, nielakierowane . Tak zwane lakierki ubieramy do smokingów i fraków .

Skarpetki – czy muszę o tym pisać ? Wychodzi na to, że tak . Ponieważ panuje moda na wyrażanie swojej osobowości i oryginalności w kolorze skarpetek ???? Ja stanowczo mówię „NIE „ . Wzory różowych kwiatuszków czy żółtych grochów zostawmy proszę na inne okazje.

A jak to jest z tymi guzikami od marynarki ?

Zasada dobrego smaku mówi , iż mężczyzna poruszający się lub stojący powinien mieć zapięte guziki . Jeśli masz dwa guziki to przynajmniej jeden górny albo wszystkie. Bardzo często widzimy jak mężczyzna wstający do ogłoszenia toastu, zapina guzik marynarki – coś w tym jest ????

Zasady zasadami  !  Ale najważniejsze jest byście czuli się w tym dniu swobodnie ????

Miss Weddington
Magdalena Krzysztoń
telefon:
+48 508 269 895
e-mail:

kontakt@missweddington.pl

Masz pytania?

Chcesz się dowiedzieć więcej?

Zadzwoń, wyślij e-mail lub skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy na stronie.

Możesz też do mnie napisać na portalach społecznościowych :)

Polityka Prywatności