Jak nie zaprosić dzieci na ślub

 

Jedni nie wyobrażają sobie ślubu i wesela bez dzieci , drudzy stanowczo mówią “nie ‘ . I tak naprawdę , to szczęśliwi Ci którzy problemu – ‘ co wybrać ‘ w rodzinie nie mają 🙂                                                                                                                                            Duże grono jest szczęśliwe mając przy sobie , w ten szczególny dzień , całą swoją rodzinę. Od roniącą łezkę ze wzruszenia babcię po wszystkie dzieci w rodzinie , ubrane w odświętne stroje i wyglądające jak aniołki. Dziewczynki sypiące płatki róż przed Panną Młodą idącą do ołtarza czy chłopców niosących obrączki . Rodzinna sielanka .

 

Są też tacy którzy ten dzień spędzić chcą bez dzieci . W dzisiejszych czasach coraz częściej obserwuje się zjawisko “nie zapraszania dzieci na przyjęcia weselne’ .

Każda ze stron ma tu swoje powody i żadnej nie należy krytykować.

Dwa punkty widzenia i każdy ma rację, ale…

Zapraszając dzieci pamiętajmy by zapewnić im opiekę animatora . Koszt stosunkowo niewielki a frajdę sprawimy nie tylko dzieciom ale i odciążymy rodziców dając im swobodę w zabawie . Ponad to , niektóre lokale wręcz wymagają opieki animatora dla dzieci poniżej 8 roku życia / zwróćcie proszę uwagę czy taki zapis nie widnieje w Waszej umowie z lokalem /.

Porad i dyskusji na temat  „ ślub z dziećmi czy bez „ w wirtualnym świecie jest wiele…

Ale co jeśli  decydujemy się na ślub i wesele bez dzieci ? Jak zaprosić gości bez ich najmniejszych pociech by nie wywołać “wojny ” i “obrazu majestatu ” ?

Jak przekazać informację.

Nie jestem zwolenniczką wpisywania takich informacji w tekst głównego zaproszenia. Nie radzę też zdania się na “czytanie ze zrozumieniem „  jeśli wpiszemy w zaproszeniu iż zapraszamy Panią X i Pana Y / nie wpisując „ z dziećmi ” / – to nie zawsze przynosi pożądany efekt 🙂 Próżno też szukać konkretnego wytłumaczenia w poradnikach savoir vivre.

Więc jak dać rodzicom do zrozumienia , że to nie przyjęcie dla najmłodszych ?

Informacje taką zamieścić możemy na przykład w karcie informacyjnej dołączonej do zaproszenia . Czasami delikatna informacja typu „będziemy się cieszyć widząc Wasze dzieci na przyjęciu poprawinowym „ wystarczy by goście zrozumieli o co chodzi. Inna formą może być też informacja na specjalnie zaprojektowanej dla Was stronie www. bądź w zamknietej grupie na mediach społecznościowych / co ostatnio jest bardzo modnie/. Tam możecie napisać też krótkie wyjaśnienie iż np. „dla dobra gości ,by zapewnić im wyśmienitą zabawę i beztroski czas w tym dniu , uroczystość odbywać się będzie w gronie dorosłych „. Można napisać to z mniejszą lub większą dawką humoru ????  Dla bardziej wrażliwych gości proponuję jednak osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną gdzie na spokojnie będziecie mogli przekonać ich do swoich racji….dobra rada ..miejcie naprawdę dużo argumentów ????

Pamiętajcie , że tu nie robimy wyjątków . Nie możemy zaprosić brata z dziećmi a kuzyna – bez dzieci . Jak wszyscy to wszyscy. Takie sytuacje mogą doprowadzić do niepotrzebnych dyskusji w rodzinie.

Ważne jest byście  pamiętali , że to Wasze wesele i nie ulegajcie presji ze strony rodziny. Jeśli decyzja zapadła – “bez dzieci ” to tego się trzymajcie.

Nie ma na to złotego środka . Będą tacy którzy się obrażą i nie zaszczycą Was swoją obecnością w dniu ślubu ,  a temat ten na długo pozostanie w rodzinnych kręgach – ale będą też tacy dla których to nie będzie problemem i z przyjemnością przybędą zostawiając pociechy z opiekunką.

A my drodzy goście nie róbmy problemu gdzie go nie ma 🙂 

Miss Weddington
Magdalena Krzysztoń
TELEFON
+48 508 269 895
e-mail:

kontakt@missweddington.pl

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć sie więcej?

Zadzwoń, wyślij e-mail lub skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy na tej stronie.

Możesz też  do mnie napisać na moich portalach społecznościowych.

Polityka Prywatności

Call Now Button