ŚLUBNE PRZESĄDY

lip 12, 2018

O co chodzi z tymi przepowiedniami i przesądami?

Coś pożyczonego ,coś starego ,coś nowego i błękitnego….sprawa wydaje się prosta – zwyczaj przenoszony z dziada pradziada i każda Panna Młoda ,przesądna czy też nie ,stara się w tym temacie nie odbiegać od normy. Sprawa komplikuje się gdy do tematu podejdziemy bardziej dogłębnie. Wszystkie te przesądy powinny przynosić Parze Młodej szczęście i dobrobyt… lub całkiem odwrotnie . I tu na czarną listę wpisują się :

  • Suknia ślubna – nie powinna być szyta przez przyszłą Pannę Młodą – to chyba dobrze …w dzisiejszych czasach uszycie modniej sukni ślubnej to wyczyn wielce artystyczny i lepiej zostawmy to profesjonalistom.

  • Perły – naszyjnik z prawdziwych pereł nie musi koniecznie zdobić Waszego dekoltu – w przyszłym sezonie ślubnym powraca prawdziwa elegancja i wyrafinowana klasyka….więc całkiem niewykluczone , że zakochasz się na przykład w kryształkach Swarovskiego.

  • Nie bez znaczenia jest symbolika kwiatów. Konwalie – kwiaty młodości i miłości, lilia i frezja symbolizują niewinność…Ale zasada nad zasadami a przesąd nad przesądami – róże mają być bez kolców.

  • Obrączki – zamawiane już wiele miesięcy przed datą ślubu , czekają grzecznie na ten wielki dzień ,by stać się symbolem miłości i wierności. Zazwyczaj ,wbrew powszechnie znanemu przesądowi ,przymierzane są przez przyszłą Pannę Młodą tysiąc razy dziennie .

  • Buty ….no cóż…jak powiem , że powinny być zakryte to niejedna Panna złapie się za głowę…ten sam gest wykona pewnie Manolo Blahnik. Ale dla pewności ,że przyniosą Wam szczęście można je wystawić na parapet w noc poprzedzającą ceremonię.

  • Welon – nie możesz się o niego potknąć …wybierając długość welonu lepiej weź to pod uwagę , gdyż oglądanie się za siebie też przynosi pecha ?

  • Próg kościoła należy przekroczyć prawą nogą…to może być akurat łatwe ,ponieważ raczej żadna z Par nie wstaje w ten dzień lewą nogą.

Takich ,mniej lub bardziej ,dziwnych przesądów jest o wiele więcej. Jedni w nie wierzą i przestrzegają a inni wolą pozostać w niewiedzy. Ale dla wszystkich ten dzień powinien być wyjątkowy ,przepełniony miłością i radością oraz oczywiście doskonale zorganizowany – najlepiej z konsultantem ślubnym Miss Weddington.

Miss Weddington
Magdalena Krzysztoń
TELEFON
+48 508 269 895
e-mail:

kontakt@missweddington.pl

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć sie więcej?

Zadzwoń, wyślij e-mail lub skontaktuj się ze mną poprzez formularz kontaktowy na tej stronie.

Możesz też  do mnie napisać na moich portalach społecznościowych.

Polityka Prywatności

Call Now Button