Pan Młody

Kto powiedział , że mężczyźni mają łatwiej ? Ubiór Pana Młodego jest tak samo ważny jak i Panny Młodej .

I chodź cały „świat „ kręci się wokół sukni ślubnej a mężczyźni zazwyczaj potrzebują o wiele mniej czasu w męskich atelier, to jest kilka ważnych rzeczy o  których nie tylko Pan Młody, ale i każdy elegancki mężczyzna pamiętać powinien .

Strój Pana Młodego jak i gości świadczy o wyniosłości tego dnia i nawet jeśli jest to ślub w plenerze a nie w kościele , wesele jest boho a nie glamour to ubiór zawsze musi być dostosowany.

No więc jak to jest ze strojem Pana Młodego ? Tu mamy parę zasad , które warto przestrzegać by nie zaliczyć modowej „wpadki „.

W zależności od rodzaju ślubu, wesela, miejsca ale i pory dnia – do wyboru mamy garnitury, smokingi i fraki .

Najpopularniejszy jest oczywiście garnitur . Wybierając go pamiętajmy by wziąć pod uwagę jego jakość , fason, rodzaj materiału i oczywiście kolor. I choć czym ciemniejszy kolor tym strój robi się bardziej formalny / wg. Protokołu dyplomatycznego / to na ślub nie ubieramy CZERNI.

Do wyboru mamy garnitury jedno i dwurzędowe.

Jednorzędowe nosi się z kamizelką lub bez i pasuje dla wszystkich. Natomiast przy dwurzędowych pamiętajmy, że poszerzają sylwetkę i nie nosi się do nich kamizelek.

Koszula – ja preferuję  biel jako klasyczną elegancję. Niektórzy  Panowie dobierają  koszule w pastelowych kolorach, np. jasny błękit  czy lekko kremowy do brązowych garniturów – co oczywiście  nie jest faux pas . Powinna być dobrana fasonem, kolorem i fakturą. Mankiety koszuli na spinki / spinki okolicznościowe mogą być super prezentem od Panny Młodej /.Mankiety powinny być dłuższe od rękawów marynarki, jednak nie powinny wystawać więcej niż dwa centymetry. Pamiętajmy o drugiej koszuli na zmianę.

Krawat – jednokolorowy lub z delikatną strukturą poproszę ???? Zdradzę Wam mały trik jak sprawdzić odpowiednią długość krawatu – przyłóż jeden koniec rozłożonego krawatu do dolnej wargi , drugi koniec powinien dotykać ziemi – jeśli tak jest to masz pewność że będzie można go odpowiednio zawiązać / po zawiązaniu węzła część węższa powinna być krótsza o części szerszej /. Dobrze zawiązany krawat powinien sięgać do paska spodni. Jeśli decydujesz się na muszkę to pamiętaj , że musi  być wiązana  / nie na gumce lub zapinana na guziki /. Kolor czarny muszki zarezerwowany jest dla smokingów a biały dla fraków.

Butonierka – jeśli w klapie marynarki mamy przecięcie, wkładamy tam specjalnie skomponowany „bukiecik” lub pojedynczy kwiat , łodygę chowamy pod klapę.

Poszetka . To nic innego jak ozdobna chusteczka / tu zwracam uwagę na „ ozdobna” ???? / .Nosi się ją do wszystkich ubrań o charakterze uroczystym . O ile do smokingu czy fraka włożona jest swobodnie to przy garniturze powinna być ładnie złożona i nie wystawać więcej niż centymetr. Pan Młody powinien wybrać biały kolor poszetki.

Spodnie powinny być dopasowane, o długości kończącej się w połowie obcasa.

Buty – czym prostsze tym bardziej eleganckie . Sznurowane, gładkie, bez ozdobnych klamer, na cienkiej podeszwie, nielakierowane . Tak zwane lakierki ubieramy do smokingów i fraków .

Skarpetki – czy muszę o tym pisać ? Wychodzi na to, że tak . Ponieważ panuje moda na wyrażanie swojej osobowości i oryginalności w kolorze skarpetek ???? Ja stanowczo mówię „NIE „ . Wzory różowych kwiatuszków czy żółtych grochów zostawmy proszę na inne okazje.

A jak to jest z tymi guzikami od marynarki ?

Zasada dobrego smaku mówi , iż mężczyzna poruszający się lub stojący powinien mieć zapięte guziki . Jeśli masz dwa guziki to przynajmniej jeden górny albo wszystkie. Bardzo często widzimy jak mężczyzna wstający do ogłoszenia toastu, zapina guzik marynarki – coś w tym jest ????

Zasady zasadami  !  Ale najważniejsze jest byście czuli się w tym dniu swobodnie ????

Miss Weddington
Magdalena Krzysztoń
phone:
+48 508 269 895
e-mail:

kontakt@missweddington.pl

Do you have any questions?

Do you want to learn more?

Call me, send me an email or message by using contact form on this page.

You can write to me on social media :)

Privacy Policy